ΚΟΤΣΑΔΟΡΟΣ

Οτι δεν υπάγεται στις άλλες κατηγορίες

ΚΟΤΣΑΔΟΡΟΣ

Δημοσίευσηαπό ΝΙΚΗΤΑΣ ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ » Παρ Απρ 16, 2004 10:32 am

ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΓΕΙΑ ΚΑΙ ΧΑΡΑ . ΕΠΕΙΔΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΦΟΥΣΚΩΤΟ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΚΟΤΣΑΔΟΡΟΥ. ΤΗΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑΣ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΜΑΚΡΥΣ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΝΤΩΣ ΑΚΡΙΒΟΣ. ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΟΛΛΑΝΔΙΚΟ ΜΠΟΝΣΕΛ . ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ; ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΣΠΩΜΕΝΟΣ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΝ ΒΡΩ ΔΕΔΟΜΕΝΟΥ ΟΤΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑ ΝΟΥ ΝΑ ΑΝΕΒΩ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΝΑ ΤΟΝ ΒΑΛΩ . ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΤΟ ΠΗΡΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΤΟΝ ΟΚΤΩΒΡΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΤΡΕΛΛΑ . ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
ΝΙΚΗΤΑΣ ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ

Κοτσαδόρος

Δημοσίευσηαπό mud fun » Παρ Απρ 16, 2004 10:43 am

υπάρχει κοτσαδόρος αποσπώμενος πολύ καλής ποιότητας(δοκιμασμένος σε πολύ δύσκολες συνθήκες)( και με μπάρα .Μπορείς αν θές να μπείς στο foto gallery και να δεις φωτογραφία.
WHEN THE SMOKE IS GOING DOWN
http://www.jimnyclub.gr/gallery/Mudfun
Άβαταρ μέλους
mud fun

Δημοσίευσηαπό IKE » Παρ Απρ 16, 2004 7:28 pm

Της αντιπροσοπείας ο κοτσαδόρος στο τεστ μακράς διαρκείας στους 4Τ παρουσίαζε προβλήματα (νομίζω έβρισκε στην εξάτμιση), οπότε καλύτερα να κοιτάξεις αλλού.

Αν θές μην γράφεις με κεφαλαία :)
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
IKE
HJC Member

Δημοσίευσηαπό manolis » Σάβ Απρ 17, 2004 4:46 pm

Εγώ έχω βάλει κοτσαδόρο απο την αντιπροσωπεία, αποσπώμενο και φίλε τράβαγε ο ταρζάν 1600 κιλά σκάφος όλο το καλοκαίρι πέρισυ. Κανένα πρόβλημα, δεν βρίσκει πουθενά, έχει πέσει σε νερά όλος μαζί με την ανέλκυση απο ατύχημα (θέματα βραχυκυκλώματος). Το πρόβλημα ήταν άλλο... δεν σταμάταγε όταν ανέβαζα ταχύτητα πάνω απο 20-30km!!!!
manolis

Δημοσίευσηαπό manolis » Τρί Απρ 20, 2004 10:04 am

κολλάνε τα φρένα συχνά όταν δεν τα καθαρίζεις με νερό μετά την καθέλκυση.... Είναι που είναι στα όρια να το σηκώνει απο το νερό.
manolis

Δημοσίευσηαπό dimos » Τρί Απρ 27, 2004 9:02 pm

Μήπως γνωρίζει κανείς αν οι κοτσαδόροι βιδώνουν στο σασί σε υπάρχουσες τρύπες και πόσες είναι αυτές ;
ή μήπως ανοίγονται καινούριες ; :?: :?: :?:
Άβαταρ μέλους
dimos

Δημοσίευσηαπό dimos » Τετ Απρ 28, 2004 5:24 pm

Ευχαριστώ Jimnys :wink:
Άβαταρ μέλους
dimos

Δημοσίευσηαπό cliff » Κυρ Μάιος 16, 2004 6:48 pm

Εκτός από τον κοτσαδόρο της Suzuki ποιόν άλλο έχετε δοκιμάσει (Brink, Σαββας κλπ)? Μπαίνει στις υπάρχουσες τρύπες? Και τέλος, η μπίλια αφαιρείται με μηχανισμό ή με δύο βιδές στο κέντρο? :?: :!: :o
cliff

Δημοσίευσηαπό dimitris » Τετ Μάιος 19, 2004 2:07 pm

Σε πολλούς κοτσαδόρους του έμπορίου πρέπει να ανοιχτεί και τρύπα στην έπανω πλευρά του σασί για να μπεί μια μακριά βίδα. Οί πιο πολλοί έχουν πρόβλημα από την πλευρά της εξάτμισης. Συνήθως ακουμπάνε. Νομίζω ότι οι SAVVAS είναι με αυτόν τον τρόπο (τρύπα). Αν θες κοτσαδόρο με 2 βίδες στο κέντρο: DIMAKIS 4X4, με 2 βίδες που πιάνουν επάνω στον κορμό του κοτσαδόρου: SAVVAS, αποσπώμενος που βιδώνει και ασφαλίζει: DIMAKIS 4X4 (250 Ευρώ περίπου)
dimitris

Δημοσίευσηαπό Chris » Τετ Ιουν 09, 2004 1:32 pm

150 euro A-hellas
Θα παω να τον βαλω αυριο...
Άβαταρ μέλους
Chris

Δημοσίευσηαπό pierre7 » Δευτ Απρ 02, 2012 1:37 pm

Chris έγραψε:150 euro A-hellas
Θα παω να τον βαλω αυριο...

ειναι ΠΟΛΥ παλιο το ερωτημα,αλλα ψαχνω για κοτσαδορο να βαλω.Κατι οικονομικο ομως,στη σουζουκι ζητανε πολλα λεφτα.
Εχει βαλεις κανεις αυτον της A-hellas που λεει ο κρις απο πανω?Ειναι καλη κατασκευη?Για τρειλερακι το θελω και για ξεκολληματα..
pierre7
HJC Member

Δημοσίευσηαπό ΤΟΠΟΓΡΑΦΟΣ » Δευτ Απρ 02, 2012 4:44 pm

pierre7 έβαλα την προηγούμενη βδομάδα αυτόν της suzuki στην αντιπροσωπεία των Σερρών 240 ευρώ με το πέρασμα.
Είχα ρωτήσει παλαιότερα και μου είπαν 350-400.
Την προηγούμενη Δευτέρα και ενώ είχα προγραμματισμένο σέρβις, ρώτησα τυχαία για κόστος και μου είπαν ότι είχαν προσφορά αυτόν που βάζει η Suzuki στα 240. Έτσι τον έβαλα εκείνη την ώρα. Κάνε μια ερώτηση αν θέλεις μήπως και σε βολέψει.
Δημήτρης
2004-2005: Citroen C2 1.4 VTR Sensodrive
2005-092009: Peugeot 406 1.8
092009-Σήμερα: Suzuki Jimny και δεν το αλλάζω...
ΤΟΠΟΓΡΑΦΟΣ

Επιστροφή στο Εξοπλισμός Γενικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες