Hχεια

Οτι δεν υπάγεται στις άλλες κατηγορίες

Hχεια

Δημοσίευσηαπό angman » Τρί Φεβ 09, 2010 5:50 pm

Καλησπερα Παιδια

Εχω καποιο προβλημα με το Jimny μου και θα ηθελα την βοηθεια σας! Εγκατεστησα ενα καινουργιο ραδιοcd

http://www.pioneer.eu/eur/products/25/1 ... index.html

Eχω τοποθετηση δυο ηχεια Kenwood νομιζω 120 η 90 Watt στην Κεντικη κολωνα του αυτοκινητου.Οταν καπως δυναμωνω την εντασει και ιδικα οταν υπαρχουνε μπασσα εκουγετε ενα περιεργος ηχος δυσκολα περιγραψω παντος η ποιοτητα εινα χαλια.Δοκιμασα και εκλεισα τα μπασα στο ραδιο cd αλλα δυστηχος δεν αλλαξε τιποτα.Μηπως καποιος ειχε παρομοιο προβλημα και μπορει να μου δωσει καποια συμβουλη;Ας πουμε αν φταινε τα ηχεια η το γεγονος οτι εχουνε τοποθετηθει πανω στο αμαξωμα;
Επισης μπορειτε πειτε να μου πει αν υπαρχει καποιος χωρος για να μπουνε ηχεια μπροστα ;

Ευχαριστω
angman
 
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 17, 2009 3:45 pm

Re: Hχεια

Δημοσίευσηαπό Varaman » Τρί Φεβ 09, 2010 8:21 pm

Θα είναι κάπως δύσκολο να σε βοηθήσουμε γιατί δεν περιγράφεις σαφώς το πρόβλημά σου. Την εγκατάσταση ποιος την έχει κάνει; Μήπως να έκανες μια επίσκεψη σε κάποιον τουλάχιστον να έχουμε κάποια σωστή περιγραφή του προβλήματος μπας και βοηθήσουμε κάπως.
Varaman
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 437
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 01, 2007 9:46 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό JEO » Τρί Φεβ 09, 2010 8:25 pm

Το jimny παντα επασχε στο θεμα ηχος φιλε μου. Οι εργοστασιακες θεσεις ειναι για 8 ιντσες μπρος και πισω. Μπροστα βρισκονται διπλα απο τα πενταλ και πισω οπως ανακαλυψες στις βασεις των B-pillar. Μπροστα εγω εκανα το εξης. Αντι να τα βαλω πισω απο το πλαστικο για προστασια, τα εβαλα απο μπροστα. Διαιρουμενα 13αρια pioneer τιτανιου και μπηκαν ανετα. Για πισω μην ασχοληθεις καθολου γιατι ειναι μανικι. Αν παθουν το παραμικρο πρεπει να βγαλεις καθισματα-μονωσεις-μοκετες-ζωνες-και ολοκληρα τα πισω πλαινα.
(Πολυ εμπνευση ειχαν τα τζαπονια εκει) Καλυτερα φτιαξε μια εταζερα και βαλε 16Χ9 οβαλ 4 δρομων και θα εχεις ενα δυνατο και ποιοτικο ηχο (για τα μετρα του jimny).
Keep thinking......
Άβαταρ μέλους
JEO
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 3441
Εγγραφή: Τετ Μάιος 04, 2005 6:45 pm
Τοποθεσία: Χαμένη Ατλαντίδα.

Δημοσίευσηαπό ELECTROSYSTEM » Τρί Φεβ 09, 2010 11:06 pm

ELECTROSYSTEM
 
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: Παρ Σεπ 05, 2008 8:24 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό jimnykos » Τρί Σεπ 06, 2011 11:48 am

μα ειναι δυνατον να μη μπορουμε να βαλουμε αλλη κεραια εκτος απο την πανασχημη εργοστασιακη? αν καποιος διαφωνει ας με κατατοπησει!
Άβαταρ μέλους
jimnykos
 
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τρί Απρ 12, 2011 8:11 pm
Τοποθεσία: αγ.στεφανος

Δημοσίευσηαπό jimnykos » Τετ Σεπ 07, 2011 2:23 pm

Άβαταρ μέλους
jimnykos
 
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τρί Απρ 12, 2011 8:11 pm
Τοποθεσία: αγ.στεφανος


Επιστροφή στο Εξοπλισμός Γενικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες

cron