Αγορά μεταχειρισμένου 4Χ4

Θέματα που δεν εμπίπτουν σε άλλη κατηγορία ...οι φίλοι μας με άλλα 4Χ4 ....κλπ

Αγορά μεταχειρισμένου 4Χ4

Δημοσίευσηαπό sotos@ » Τρί Σεπ 01, 2015 8:28 pm

Καλησπερα σε ολους! Ονομάζομαι Σωτηρης και ειμαι καινουριος στο ομορφο φορουμ σας! Εχω διαβάσει στο παρελθον διαφορα ενημερωτικα ποστς σχετικα με το Jimny. Για να μη μακρηγορώ, ενδιαφερομαι για μεταχειρισμενο Jimny 2007-2010 για να γλιτώσω τα ακριβα τελη και θα ηθελα τη γνωμη σας για το τι θα πρεπει να προσεξω πριν την αγορα. Εννοειται πως το γινει ελεγχος απο μηχανικο. Η αγορα θα γινει απο "μαντρα - αντιπροσωπεια". Εχω δει διαφορα απο λιγα μεχρι πολλα χιλιομετρα. Να σημειωσω οτι σημερα ηταν η πρωτη μερα που μπηκα για test drive για μια συντομη βολτουλα. Το αμαξι 3 μηνες θα βρισκεται σε νησι με πολυ ασχημους κακοτραχαλους δρομους για συμβατικο αμαξι (το peugoet 106 rallye που ειχα υπεφερε) και τον υπολοιπο καιρο θα βρισκεται στην Αθηνα. Δεν εχω οδηγησει ποτε jeep και δεν ειχα μεχρι σημερα ενδιαφερον για off road εξορμησεις, παρολο που η ιδεα μου αρεσει παρα πολυ! Κατι τελευταιο... Υπαρχει καποιος που μπορει να κανει μια μικρη συγκριση οσον αφορα στην αξιοπιστια Jimny - Grand Vitara 1.6 ? Ο μηχανικος που εμπιστευομαι για καποιο λογο που ειπε να διαλεξω το Jimny με κλειστα τα ματια... Επισης, επειδη ενδιαφερομαι και για αγορα με ηδη υπαρχον αεριο, αν καποιος μπορει ας με διαφωτισει οσον αφορα στην αξιοπιστια των κιτ... Σας υπερ - ευχαριστω!
sotos@
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Σεπ 01, 2015 8:15 pm

Επιστροφή στο 4X4 γενικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες