τεχνικά και άλλα

Θέματα που δεν εμπίπτουν σε άλλη κατηγορία ...οι φίλοι μας με άλλα 4Χ4 ....κλπ

τεχνικά και άλλα

Δημοσίευσηαπό Γεώργιος Χαντζής » Σάβ Μαρ 21, 2009 11:04 pm

παιδιά γειά σας . είμαι και εγώ ένα καινούργιο μέλος στην παρέα σας . πρόσφατα αγόρασα ένα jimny που ήταν ένα από τα ονειρά μου . το jimny το γνωρίζω αρκετά καλά ιδιαίτερα με το λεβιέ από φίλους που το έχουν και το έχω οδηγήσει στο βουνό παμπολές φορές και σε ασχημές συνθήκες γιατί ασχολούμαι με το κυνήγι. έχω δύο ερωτήσεις . πρώτον σχετικά με την πίεση στα ελαστικά πόσο ακριβώς πίεση βάζουμε στα ελαστικά ασφάλτου καθώς επίσης και πόσο στα λάστιχα για βουνό το χειμώνα . αρκετά έχω ακούσει αλλά θα ήθελα και μία ακόμη γνώμη από κατόχους όπως εσείς με την αντοίστοιχη εμπειρία σας.δεύτερον θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με τις προστατευτικές ποδιές που είναι απαραίτητο να βάλω, εάν στην θεσσαλονίκη γνωρίζεται κάποιο κατάστημα με αυτά τα υλικά που τοποθετεί καθώς επίσης στα σημεία όπου βρίσκονται απροστάτευτα τα καλώδια που έχουν σχέση με τα αργά και τα γρήγορα, γιατί είδα με τα μάτια μου ανοίστοιχο jimny στο βουνό από ένα κλαρί να κόβεται το καλώδιο από τα αργά και να πηγαίνει στην πόλη περίπου 50 km με τα αργά . ευχαριστώ για την φιλοξενία σας και περιμένω σύντομα νέα σας.
Γεώργιος Χαντζής
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Μαρ 20, 2009 6:56 pm

Επιστροφή στο 4X4 γενικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 20 επισκέπτες