αλλαγη ρουλεμαν κοντα στον μπροστινο τροχο

Θέματα που δεν εμπίπτουν σε άλλη κατηγορία ...οι φίλοι μας με άλλα 4Χ4 ....κλπ

αλλαγη ρουλεμαν κοντα στον μπροστινο τροχο

Δημοσίευσηαπό gtsip » Τετ Μαρ 11, 2009 4:32 pm

Αλλαξα το ρουλεμαν κοντα στον τροχο. Ειναι 1 μικρο ρουλεμαν που γυριζει κατα το γυρισμα του τιμονιου. Μαζι με το κοστος του ρουλεμαν πηγε 125 ευρο!!
Δεν ειναι πολλα χρηματα?

Εντωμεταξυ φοβαμαι οτι την ζημια την επαθα σε μια τεραστια λακουβα οπου λογω βροχης δεν την ειδα και την επεσα μεσα με ταχυthτα .
Άβαταρ μέλους
gtsip
 
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Τρί Ιαν 11, 2005 4:17 pm
Τοποθεσία: Patra

Δημοσίευσηαπό Μαρία Σ. » Τετ Μαρ 11, 2009 4:49 pm

αν θυμαμαι καλα αυτα τα βρίσκεις 30-40 ευρώ το ένα στην αθηνα απο την skf. (αν δε γράφω πολλά)
σε εκείνο το σημείο εχει δυο τετοια ρουλεμάν. και ειναι μεσα στο καρπούζι, ετσι το λένε μερικοί, στην μπάλα αυτή που γυρνάει η ρόδα.

θελει προσοχή μια φορά μου ετυχε να ειναι ελαττωματικα και τα γυρισε πισω απο το συνεργειο που ειχα παει και μου βαλε καινουριο.

εχουμε και καπου στο φόρουμ γραμμένο τον κωδικο τους

το θεμα είναι και η εργασία και οτι σου βαζει και ξανά γράσσο σε εκείνο το σημείο, δηλ ειναι μια μανούρα κάπως.
αν εχεις γνωστό, θα σου πάρει λιγότερο σε θέμα εργασίας, ειδικά αν την εχει ξανακάνει τη δουλειά στο jimny και δε του φαίνεται μανούρα όσο σε κάποιον που δεν την εχει ξανακανει πχ?


παλι καλα που εσπασες μονο αυτο. εγω σε παρομοια φαση εσπασα το μπιλιοφόρο του ημιαξονιου και αναγκαστικα ανθυμαμαι καλα αλλαξα ολο το ημιαξονιο γιατι πάει πακέτο...
:?

θελει λιγο προσοχή όλα εχουν το όριο τους :)
...THE PRAY FOR SNOW VIDEO... winter 07-08
http://www.youtube.com/watch?v=E0g_QSfh-iU
Άβαταρ μέλους
Μαρία Σ.
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 1673
Εγγραφή: Δευτ Φεβ 14, 2005 1:14 pm

Δημοσίευσηαπό gtsip » Πέμ Μαρ 12, 2009 9:38 am

Άβαταρ μέλους
gtsip
 
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Τρί Ιαν 11, 2005 4:17 pm
Τοποθεσία: Patra


Επιστροφή στο 4X4 γενικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 22 επισκέπτες

cron