..Χαιρετισμοί

Θέματα που δεν εμπίπτουν σε άλλη κατηγορία ...οι φίλοι μας με άλλα 4Χ4 ....κλπ

..Χαιρετισμοί

Δημοσίευσηαπό Stavros Fotiadis » Δευτ Δεκ 17, 2007 3:27 pm

Χαιρετώ με τη σειρά μου όλους σας!

Είμαι ο Σταύρος, 30 ετών, εδώ και 8 μήνες ιδιοκτήτης ενός ασημί Jimny μοντ. 2003. Χρησιμοποιώ το συγκεκριμένο αυτοκίνητο σαν βασικό μέσο μετακίνησης εντός πόλης, αλλά και σαν μέσο εκτόνωσης και διασκέδασης σε εκτός δρόμου διαδρομές και εξορμήσεις. Θεωρώ τον εαυτό μου σχετικά άπειρο σε τεχνικά θέματα τετρακίνησης, ωστόσο η ευχαρίστηση που μου προσφέρει η επαφή με την φύση τόσο μέσω αυτοκίνησης όσο και πεζοπορίας με έχει φέρει αρκετές φορές μπροστά σε εκτός δρόμου περιπέτειες τόσο με το στιβαρό Jimny μου όσο και με συμβατικά αυτοκίνητα παλαιότερα. Ο εξοπλισμός του οχήματος περιορίζεται σε μια τετράδα αναρτήσεων της KYB και το A/T Dueler 694 της Bridgestone (επιπλέον, Garmin GPS40 και Mio A201 με Destinator 3) ο οποίος μέχρι στιγμής και όπου έχω υπάρξει συνετός δεν με έχει προδώσει..

Πιστεύω ότι μέσω του forum (και της λέσχης σύντομα) τόσο η επαφή με ανθρώπους έμπειρους (όπως και με όχι τόσο έμπειρους) στην εκτός δρόμου δραστηριότητα η οποία αποτελεί κοινό μας ενδιαφέρον, όσο και η μελέτη του (χρησιμότατου) υλικού που έχει ήδη αναρτηθεί στο site θα εμπλουτίσει την εμπειρία και τις γνώσεις μου και ελπίζω ότι θα προσφέρει όμορφες κοινές εμπειρίες..

Ευχαριστώ,

Σταύρος.


Υ.Γ.: Επισυνάπτω φωτό από πολύ πρόσφατη περιπετειούλα όπου η σύνεση άργησε λίγο να με επισκεφθεί, με κόστος μια δίωρη διαδικασία "ξεκολλήματος" με συμβατικά μέσα.. (
,)
Stavros Fotiadis
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Δευτ Δεκ 17, 2007 1:41 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ..Χαιρετισμοί

Δημοσίευσηαπό Varaman » Δευτ Δεκ 17, 2007 3:52 pm

Γεια σου Σταύρο.
Είμαι ο Παύλος Φωτιάδης και σου εύχομαι τα καλύτερα.
Θα έχουμε την ευκαιρία να τα πούμε από κοντά.
Varaman
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 437
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 01, 2007 9:46 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Antonis » Δευτ Δεκ 17, 2007 5:33 pm

Γεια σου Σταύρο, καλώς ήρθες στην παρέα μας! :wave:

Καλή διαμονή να έχεις στο forum και οτι χρειαστείς εδώ είμαστε! :thumbsup:
JimnyClub.Gr
Άβαταρ μέλους
Antonis
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 1090
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 01, 2007 11:58 am
Τοποθεσία: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

Δημοσίευσηαπό marselos autoparts » Δευτ Δεκ 17, 2007 7:16 pm

MARSELOS AUTOPARTS
ΑΝΤΑΛΑΚΤΙΚΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ
http://www.smart-antallaktika.gr/
Άβαταρ μέλους
marselos autoparts
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 1174
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 06, 2005 6:35 pm
Τοποθεσία: ΜΕΛΙΣΣΙΑ ΤΗΛ 2106619955


Επιστροφή στο 4X4 γενικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες