Ερωτήσεις προς...

Θέματα που δεν εμπίπτουν σε άλλη κατηγορία ...οι φίλοι μας με άλλα 4Χ4 ....κλπ

Ερωτήσεις προς...

Δημοσίευσηαπό George_e_Sideris » Κυρ Μάιος 02, 2004 11:07 am

Όλους όσους γνωρίζουν τα τεχνικά μέρη του jimny.
Ο δικός μου "μήτσος", είναι εργοστασιακός. Το μόνο που έχω βάλει είναι λάστιχα 50/50 yokohama και αμορτισερ καγιαμπα σκλυρά.
Είμαι κυνηγός και 6 μήνες το χρόνο βρίσκομαι σχεδόν κάθε σ/κ εκτός δρόμου. Το jimny όπου κι' αν το έχω βάλει δεν μου έχει πει οχι. Σε ποτάμια, σε βαλτότοπο, σε λάσπες κτλ...
Για την καλύτερη και πιο "χαλαρή" λειτουργία του κινητήρα, δηλαδή χωρίς να το κουράζω, θα πρέπει να προσθέσω κάτι στο τζιπάκι μου;
Και κάτι ακόμη, επειδή όπως είπα συχνά βρίσκομαι εκτός δρόμου, και λόγω των μικρών αποθηκευτικών χώρων, ποια θεωρείται απαραίτητα εργαλεία ασφαλείας για την οδήγηση εκτός δρόμου; Δηλαδή αντικείμενα που θα βοηθήσουν σε δύσκολες ώρες
George_e_Sideris
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί Απρ 27, 2004 2:10 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό ALEXIS K. » Κυρ Μάιος 02, 2004 3:29 pm

Και μόνο να αλλάξεις ή να έχεις ένα δεύτερο σετ λάστιχα Μ/Τ θα πολλαπλασιάσεις τις δυνατότητες του jimny. Θα μπορέσεις να κάνεις πράγματα που θα "φοβίσουν" εσένα παρά το αυτοκίνητο.
Επίσης μερικοί ιμάντες ρυμούλκησης, κρίκοι και κάποιο σκαπανικό είναι απολύτως απαραίτητα για εξορμήσεις στα βουνά.
Από εκεί και πέρα ο κατάλογος μπορεί να μεγαλώσει ανάλογα με τις ορέξεις σου. Ρίξε μια ματιά στο "garage" περί εξοπλισμού οχήματος.

8) 8) 8)
JIM TEAM
Άβαταρ μέλους
ALEXIS K.
 
Δημοσιεύσεις: 200
Εγγραφή: Δευτ Φεβ 09, 2004 6:01 pm
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Δημοσίευσηαπό George_e_Sideris » Δευτ Μάιος 03, 2004 9:00 am

George_e_Sideris
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί Απρ 27, 2004 2:10 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ


Επιστροφή στο 4X4 γενικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 19 επισκέπτες