VVT vs old model

Θέματα που δεν εμπίπτουν σε άλλη κατηγορία ...οι φίλοι μας με άλλα 4Χ4 ....κλπ

Δημοσίευσηαπό kyr1 » Τετ Νοέμ 30, 2005 1:21 pm

kyr1
 
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τρί Οκτ 18, 2005 6:10 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό SkyDiver » Δευτ Ιαν 23, 2006 11:52 am

Εντυπώσεις..

Τον Αύγουστο '05 πούλησα το jimny (2003) και την Πέμπτη παρέλαβα το νέο Θηρίο.. Λοιπόν μόνο θετικές αντυπώσεις που εστιάζονται σε :

1) Πολύ καλύτερο Κιβώτιο
2)Δυνατότερος Κινητήρας
3) Πολύ καλύτερο γρανάζωμα
4)Αρκετά καλύτερη συμπεριφορά
5)Κοντά (δεν παίζονται)
6)Αίσθηση στιβαρότητας
7)Λιγότερο θορυβώδες
8) Μικρή διαφορά στην κατανάλωση
9) Ευκολία στα 4χ4 (απλά κουμπάκι...)


Βέβαια είναι πολύ νωρίς για συμπεράσματα αλλά το βρίσκω αρκετά καλύτερο για τα δικά μου δεδομένα. :hello:
THE DEEPER YOU GO THE BETTER IT FEELS...
Άβαταρ μέλους
SkyDiver
 
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 26, 2004 12:48 pm
Τοποθεσία: Π.ΦΑΛΗΡΟ

Δημοσίευσηαπό dambo » Δευτ Ιαν 23, 2006 12:16 pm

Good choice :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Εγώ το έχω απο τον Αυγουστο του 2005 και αν και αρχικά το πήρα με στραβό μάτι (γιατί μέχρι τότε το hoby μου ήταν να παραμονεύω στους δρόμους και στα φανάρια και ανυποψίαστα θύματα :whistle: ) ωστόσο με αποζημίωσε και με το παραπάνω. ίσως δεν έχει την στιβαρότητα που θα ήθελα απο ένα καινούριο αμάξι αλλα χαλάλι, αυτό έρχεται σε 2 μοίρα όταν είσαι στα βουνά και φυσικα με αποζημίωσε με την ευχαρίστηση που μου προσφέρει. :D :D :D
όσο για γκάζι, σε εκκίνηση έχω φάει αρκετα 1400 αρια μέχρι τα 100 km :smoke: (φυσικά γιατί κάνει απίστευτο ξεκώλυμα στην εκκινηση και δεν χαζοσπινάρει :D )
dambo
 
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 02, 2005 10:39 pm
Τοποθεσία: Γαλατία

Δημοσίευσηαπό delsol.vti » Τετ Φεβ 01, 2006 2:11 pm

όσο για γκάζι, σε εκκίνηση έχω φάει αρκετα 1400 αρια μέχρι τα 100 km :smoke: (φυσικά γιατί κάνει απίστευτο ξεκώλυμα στην εκκινηση και δεν χαζοσπινάρει :D )[/quote]

Γεγονός !!! Ξεκινάει τάπα και δεν χαζοσπινιαρει :clapping: Αν ξέρεις και κανα δυο πραγματα απο κοντρες (ιπποδυαναμη, βαρος , επιδοσεις αντιπάλου, κανεις γρηγορες αλλαγες και εισαι πιστολέρο στο φανάρι) επιφυλάσεις δυσαρεστες εκπλήξεις σε κόσμο που τον τρωει ο ποπός του :hehe: :hehe: Εμένα το καλυτερο μου ειναι οι κάγκουρες με τις αεροτομές απλώστρες τα σποιλερ κτηνη , τις μεγάλες ζάντες και τα όσα subwoofer με ασθενικά μοτεράκια μαμα. Φορτωνουν και 2-3 φίλους (έξτρα βάρος) τους και πάνε για το Σ.Ε.Φ. ή τα Λιμανάκια και τους πετυχαινω όποτε γυρνάω σπιτι βράδυ σε κανα φαναράκι..... Πολύ γέλιο ..... :hehe: :hehe: Ειδικά οταν με βλέπουν σταματημένο δίπλα και με κοιτάνε με μπλαζέ υφάκι γιατι ειναι γρηγοροι!!! Καλώς το φαγητό λέω :clapping:

Υ.Γ. Θα ηθελα να δοκιμάσω με κανα vvt να δω τι διαφορά θα εχει απο το δικό μου :hmmm:
ΘΕΛΩ ΧΙΟΝΙΑ , ΘΕΛΩ ΛΑΣΠΕΣ
ΝΑ ΖΑΛΙΖΟΜΑΙ ΣΤΙΣ ΠΑΝΤΕΣ!
Άβαταρ μέλους
delsol.vti
 
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Παρ Ιαν 27, 2006 12:06 am
Τοποθεσία: ΒΟΥΛΑ

Δημοσίευσηαπό dambo » Τετ Φεβ 01, 2006 2:51 pm

τα VVT της παρέας ακόμα έχουν κλειστό μοτεράκι. Πάντος αυτό που λες με τους κάγκουρες, το είχα ζήσει στην Βαρης - Κορωπίου με ένα πράσινο xara τουμπανιασμένο με πολλά watt να ξεχυλίζουν απο μέσα και δίαφορα χρωματιστά λαμπάκια να κοσμούν το όλο σύνολο. Και ο καλός θεούλης θέλησε να μας φέρει στο ίδιο φανάρι, στην ίδια γραμμή εκκίνησης. Το αρχικό τσεκάρισμα για τις διαθέσεις του εν λόγο κάγκουρα έγινε με μια ξερογκαζιά όπου ανταπέδωσε μέ μια εκκοφαντική ξερογκαζιά απο τις τεραστίων διαστάσεων μπούκες του. Αλλά με το πράσινο φωτάκι βρέθηκε μισή καρότσα πίσω και όσο αυτός χαζοσπινιάριζε είχα ήδη βάλει δευτέρα. Φυσικά με την τρίτη μου δεν είχε ελπίδα αλλα όλα αυτά μέχρι τα 110-120. Σε περισσότερα χιλιόμετρα δεν είχα ελπίδα (όπως και έγινε) και επιπλέον με jimny και πανω απο 120 στην Λ. Βαρης , είναι αυτοκτονία. Βέβαια τώρα διαβάζω αυτά που γράφω και σκέφτομαι ότι όποιος με έβλεπε θα με θεωρούσε απο κάγκουρα ως ψυχοπαθή τουλάχιστον. Αλλά βλέπεις το χούι δεν κόβεται ευκολα. Απλά δεν μπορούνα να βλέπω τον άλλον με τις απλώστρες και τα φωτορυθμικά σε ενα αμάξωμα 1100 κιλά περίπου και με 75 αλογάκια να έχει αυτό το υφάκι του king of the road.
dambo
 
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 02, 2005 10:39 pm
Τοποθεσία: Γαλατία

Δημοσίευσηαπό JEO » Τετ Φεβ 01, 2006 3:04 pm

Σιγα μην κανετε ταξιδι στον χρονο απ' τα πολλα kmh!!!!
Τασο-dumbo αυτο ειναι που ξεχωριζει τους εξυπνους απο τα θυματα που γινονται ειδησεις φιλλαρακο. Η ωριμοτητα. Ασ' τον να το παιζει αρχοντας του δρομου, των δαχτυλιδιων και δεν συμμαζευεται. Εμεις παιζουμε σε αλλο ταμπλο. Οσο για τα λιμανακια προσεχτε γιατι και εγω εκανα ταρζανιες εκει με το jimny (ειναι καλοζυγισμενο) αλλα με καινουργια λαστιχα και το πολυ για 2 μηνες, μετα..... Ο αξονας δεν συγχωρει. :hello:
Keep thinking......
Άβαταρ μέλους
JEO
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 3441
Εγγραφή: Τετ Μάιος 04, 2005 6:45 pm
Τοποθεσία: Χαμένη Ατλαντίδα.

Δημοσίευσηαπό delsol.vti » Πέμ Φεβ 02, 2006 2:46 pm

[quote="JEO"]Σιγα μην κανετε ταξιδι στον χρονο απ' τα πολλα kmh!!!!


Λες? :shock: :hehe: Δεν ξέρω πρωτη φορά εχω στη ζωη μου εχω τετοιο γκάζι και ισως καποιες φορές να υπερβάλω :hehe: :hehe:
ΘΕΛΩ ΧΙΟΝΙΑ , ΘΕΛΩ ΛΑΣΠΕΣ
ΝΑ ΖΑΛΙΖΟΜΑΙ ΣΤΙΣ ΠΑΝΤΕΣ!
Άβαταρ μέλους
delsol.vti
 
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Παρ Ιαν 27, 2006 12:06 am
Τοποθεσία: ΒΟΥΛΑ

Δημοσίευσηαπό ermis1975 » Πέμ Φεβ 02, 2006 5:51 pm

Syntoma tha dokimaseis!!
ermis1975
 
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: Τρί Ιαν 24, 2006 12:53 am
Τοποθεσία: Κερατσίνι - Αττικη

Δημοσίευσηαπό delsol.vti » Παρ Φεβ 03, 2006 3:06 pm

ΘΕΛΩ ΧΙΟΝΙΑ , ΘΕΛΩ ΛΑΣΠΕΣ
ΝΑ ΖΑΛΙΖΟΜΑΙ ΣΤΙΣ ΠΑΝΤΕΣ!
Άβαταρ μέλους
delsol.vti
 
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Παρ Ιαν 27, 2006 12:06 am
Τοποθεσία: ΒΟΥΛΑ

Προηγούμενη

Επιστροφή στο 4X4 γενικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες