Aντικατασταση ραγισμενου παρ-μπριζ... χωρις κοστος

Θέματα που δεν εμπίπτουν σε άλλη κατηγορία ...οι φίλοι μας με άλλα 4Χ4 ....κλπ

Aντικατασταση ραγισμενου παρ-μπριζ... χωρις κοστος

Δημοσίευσηαπό Troll » Πέμ Σεπ 01, 2005 7:24 pm

Ειπα κι εγω να παω κι εγω, μια φορα, σαν κυριος, πιανοντας την δεξια ή την μεσαια, και να μην το πατησω... ελα ομως που ο νταλικερης που ηταν μπροστα μου μου τη χρωστουσε!
Ενα μικρο πετραδακι ηταν, αλλα τη ζημια την εκανε. Και μαλιστα ζημια αξιας 350 ευρω περιπου... τοσα μου ζητησαν απ τη Suzuki για την αντικατασταση του ραγισμενου παρ-μπριζ.
Η ασφαλεια, που πηρα τηλεφωνο, ειπε πως ανεξαρτητα αν καλυπτει θραυση κρυσταλων το συμβολαιο, θα πρεπει να καλεσω πραγματογνομωνα, αν κρινει εκεινος οτι χρειαζεται αλλαγη να προχωρησω στην αντικατασταση, να καταθεσω τα τιμολογια μαζι με τη δηλωση, να περιμενω κανα 20αημερο για να μου επιστραφουν τα χρηματα, και μαλιστα οχι ολα αλλα το 80% της ζημιας! Κοστος, συνολικα 350 ευρω οπως προανεφερα, που συμπεριλαμβανει καινουριο κρυσταλο, καινουριο λαστιχο, την κολλα και τα εργατικα...
Γυρνωντας σπιτι, και προσπαθωντας να σκεφτω αν μπορω να κανω κατι αλλο, βλεπω σε μια ταμπελα ''αντικατασταση χτυπημενων και ραγισμενων κρυσταλων αυτοκινητων'' ή καπως ετσι... γνωστης πολυεθνικης εταιριας.
Παρκαρω και μπαινω στο μαγαζι για να παρω πληροφοριες...
-και βεβαια σας το αλλαζουμε...
-δεν εχουμε γνησιο Suzuki, αλλα και η ιδια η αυτοκινητοβιομηχανια απ' τα ιδια εργοστασια που τα προμηθευομαστε κι εμεις τα παιρνει...
-αν καλυπτει το συμβολαιο της ασφαλειας σας θραυση κρυσταλων τοτε δεν πληρωνετε τιποτα...
-και βεβαια αναλαμβανουμε ολα τα διαδικαστικα με την ασφαλεια σας...
Ε, δεν χρειαστηκε δευτερη σκεψη, σε 1 ωρα ειχα το καινουριο παρ-μπριζ και με κοστος....μηδεν!!!


Τωρα, το μονο κακο ειναι οτι θα πρεπει να ξαναβαλω τη μεμβρανη...

Παθαινουμε για να μαθαινουμε... ποτε ξανα πισω απο νταλικα... :evil:
Troll
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 1583
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 17, 2005 5:03 pm

Δημοσίευσηαπό cliff » Πέμ Σεπ 01, 2005 7:40 pm

Πριν δυοτρεις μήνες μου είχαν πει ότι το παρμπρίζ (από τη Σουζούκι) κοστίζει 150 ευρώ με ΦΠΑ. Άλλαξαν τόσο πολύ οι τιμές ή τα υπόλοιπα είναι εργατικά άραγε :idea:
cliff
 

Re: Aντικατασταση ραγισμενου παρ-μπριζ... χωρις κοστος

Δημοσίευσηαπό Troll » Πέμ Σεπ 01, 2005 9:27 pm

Troll
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 1583
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 17, 2005 5:03 pm

Δημοσίευσηαπό cliff » Πέμ Σεπ 01, 2005 10:10 pm

cliff
 

Δημοσίευσηαπό IKE » Πέμ Σεπ 01, 2005 10:44 pm

Άβαταρ μέλους
IKE
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 3912
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 26, 2004 6:08 pm
Τοποθεσία: 1AU

Δημοσίευσηαπό Troll » Παρ Σεπ 02, 2005 12:21 am

Troll
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 1583
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 17, 2005 5:03 pm

Δημοσίευσηαπό aekaras » Τετ Οκτ 05, 2005 9:03 pm

aekaras
 
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τρί Οκτ 04, 2005 3:00 am
Τοποθεσία: Χαλκούτσι Ωρωπού


Επιστροφή στο 4X4 γενικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες