ΑΠΟΡΙΑ ΓΙΑ ΣΑΖΜΑΝ ΠΡΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΜΠΡΙΟ

Ή πώς μεταφέρει στον χώμα την ισχύ του το θηρίο..

ΑΠΟΡΙΑ ΓΙΑ ΣΑΖΜΑΝ ΠΡΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΜΠΡΙΟ

Δημοσίευσηαπό elis » Σάβ Οκτ 09, 2004 1:48 am

Καλησπερα, θα ηθελα να ρωτησω αν καποιο απο τα παιδια με καμπριο ειχε η εχει προβλημα με απιστευτο τριξιμο στο σαζμαν αν αλλαξει απο 1η σε 2η (σχετικα γρηγορα αλλα οχι καρφωτα) απο τις 5000 στροφες και πανω.

Επανερχομαι στο θεμα που ειχα θιξει τον ιουνιο στο Post :"ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΣΑΖΜΑΝ ΣΕ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ". Στη suzuki ουτε λιγο ουτε πολυ υποστηριζουν οτι τα κλειστα jimny (λογω του οτι κατασκευαζονται στην ιαπωνια) δεν εχουν αυτο το προβλημα ενω για τα ανοιχτα δεν ξερουν και ετσι καλο θα ηταν να παρω καποιες αποψεις απο καποιον που τυχον εχει εμπειρια στο θεμα. Ευχαριστω!
elis
 
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Παρ Μάιος 07, 2004 6:45 pm

Δημοσίευσηαπό mud fun » Σάβ Οκτ 09, 2004 9:43 am

καλημέρα φίλε elis.γενικά υπάρχει ενα διφορούμενο θέμα με τα cabrio.ναι μέν είναι ενα ακόμα ιαπωνικό μοντέλο,με ότι καλό συνεπάγεται απο αυτό ,αλλα η συναρμολόγηση έγινε στην Ισπανία.κανείς δεν γνωρίζει λοιπόν τι αλχημείες έχουν γίνει.εγώ αυτό το πρόβλημα δεν το έχω προς το παρόν (38,000χλμ),αλλα περσι είχα ενα πρόβλημα με το σαζμάν. ενώ βρισκόμουν στα Ζαγοροχώρια σε κάτι κατσάβραχα .Μου κόλλησε η τρίτη ταχύτητα μέσα, στα καλά καθούμενα και αναγκάστηκα να το σπάσω σε ολη την διαδρομή μέχρι τα Ιωάνιννα, για να το πάρει η οδική βοήθεια και να το φέρει στην Αθήνα.Στο συνεργείο όπου μου το ανοιξαν βρήκαν οτι απο κακή συναρμολόγηση είχε ξεκουμπώσει η ασφάλεια της τρίτης και μπλοκάρησε στα γρανάζια.Η βλάβη μπορεί να ήταν μηδαμινή γαιτι δεν χρειάστηκαν ανταλλακτικά, αφου απλώς κούμπωσαν την ασφάλεια ξανά ,αλλα το οτι έλυσαν τα πάντα για να βγάλουν το σαζμάν,μου χάλασαν τις διακοπές μου και έγινα φτωχότερος κατά περίπου 600,00 €(τοσο πάει η ταρίφα του ανέβα-κατέβα)φτάνει.απο τότε δεν μου έχει συμβεί τίποτε άλλο ,αλλά δεν νοιώθω και την μεγαλύτερη χαρά που έχω ενα ισπανικό ανοικτο ,αυτοκίνητο με ιαπωνικές καταγωγές.
WHEN THE SMOKE IS GOING DOWN
http://www.jimnyclub.gr/gallery/Mudfun
Άβαταρ μέλους
mud fun
 
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 29, 2004 8:06 pm
Τοποθεσία: Petroupoli, Athens

Δημοσίευσηαπό elis » Σάβ Οκτ 09, 2004 12:17 pm

elis
 
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Παρ Μάιος 07, 2004 6:45 pm

Δημοσίευσηαπό jimnyP » Σάβ Οκτ 09, 2004 9:22 pm

jimnyP
 
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τετ Φεβ 18, 2004 8:51 pm
Τοποθεσία: ΧΑΛΚΙΔΑ


Επιστροφή στο Μετάδοση , σύστημα διεύθυνσης και φρένα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες