Ελαφρυ τρεμουλο και βουητο μετα τα 110!

Ή πώς μεταφέρει στον χώμα την ισχύ του το θηρίο..

Ελαφρυ τρεμουλο και βουητο μετα τα 110!

Δημοσίευσηαπό xotic » Κυρ Απρ 29, 2012 6:20 pm

Καλησπερα παιδια!Θελω τα φωτα σας γιατι εγω στερεψα...!Πριν απο κανενα χρονο ξεκινησε η ολη φαση,ενα ελαφροοοοο ψιλοσυντονισμο εκει περιπου στα 110.Περνοντας ο καιρος μεχρι και σημερα παρατηρησα οτι φευγοντας απο τα 110 και ανεβαινοντας μεχρι τα 130-140 ο θορυβος-τρεμουλο(οχι στο τιμονι),κατι σαν συντονισμος,ολο και αυξανεται!Μετα απο ελεγχο(σταυροι,ζυγοσταθμηση,ημιαξονια εμπρος,αλλαγη ρουλεμαν βασιλικου πυρου,πλημνες,βασεις βοηθητικου)δεν μπορεσαμε να βρουμε κατι.Εχετε κατι υποψιν σας?Ευχαριστω προκαταβολικα!!
xotic
 
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Παρ Ιαν 07, 2011 10:26 am
Τοποθεσία: Komotini

Δημοσίευσηαπό xotic » Κυρ Απρ 29, 2012 6:21 pm

Ξεχασα να αναφερω,το αμαξι ειναι μοντελο 2008,αγοραστηκε καινουριο και μεχρι σημερα εχει 61000 χλμ!
xotic
 
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Παρ Ιαν 07, 2011 10:26 am
Τοποθεσία: Komotini

Δημοσίευσηαπό Φωτης ranger » Δευτ Απρ 30, 2012 8:20 pm

βαλε αμορισερ τιμονιου και καθαρισες!!!
Φωτης ranger
 
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 10, 2011 7:29 pm

Δημοσίευσηαπό Varaman » Δευτ Απρ 30, 2012 8:42 pm

Varaman
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 437
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 01, 2007 9:46 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό xotic » Δευτ Απρ 30, 2012 9:29 pm

Ευχαριστω κατ'αρχας για τις απαντησεις σας.
Φιλε Φωτη,εχω οδηγησει τζιμνι με αμορτισερ τιμονιου,οσο ειναι καινουριο το αμορτισερ,ειναι λιγο σφιχτο και δε νιωθεις πολλα πραγματα.Μολις παρει λιγο χρονο...τα ιδια παντελακη μου!απλα βοηθαει σε αποτομα πατηματα σε πετρες-χωμα μη σου γυρισει αποτομα το τιμονι.
Φιλε Varaman, το εχω δοκιμασει το θεμα με τις ροδελες,σφιγγει το τιμονι τοσο πολυ που στην αρχη δεν εχεις καθολου επιστροφη.Εκτος απο αυτο φθειρονται πολυ γρηγορα τα κωνικα ρουλεμαν...αλλαξα πριν 5000 ρουλεμαν στον βασιλικο πυρρο και ξερεις κατι??Σπασμενες οι φωλιες των ρουλεμαν στην κατω μερια!Και αριστερα και στη δεξια μερια!
Μενει να κανω μια ζυγοσταθμηση επι του αμαξιου και να κοιταξω για ρουλεμαν τροχων.τι να πω...ευχαριστω και παλι!![/url]
xotic
 
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Παρ Ιαν 07, 2011 10:26 am
Τοποθεσία: Komotini


Επιστροφή στο Μετάδοση , σύστημα διεύθυνσης και φρένα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες

cron