πρόβλημα με το 4χ4

Ή πώς μεταφέρει στον χώμα την ισχύ του το θηρίο..

πρόβλημα με το 4χ4

Δημοσίευσηαπό iliasaachen » Τρί Νοέμ 03, 2009 2:38 pm

Χαιρετώ και γω νε τη σειρά μου, μάλλον ο πιο καινούριος αφού έκανα εγγραφή πριν από μισή ώρα περίπου...
το πρόβλημά μου έαν μπορείτε να με συμβουλέψετε ....κάθε τόσο όταν χρησιμοποιώ το 4χ4 σε βροχή και άσφαλτο, και αφού παρκάρω για βράδυ με κλειδωμένο το 4χ4, όταν βάζω μπρος πρωί αναβοσβήνει το σχετικό λαμπάκι...το είχα και προιν ένα χρόνο, βρέθηκα Βασιλίτσα ευτυχώς τότε με λάστιχα καινούρια 60-40 ΑΤ και διαπίστωσα βράδυ σε ανηφόρα με πάγο πριν το καταφύγιο ότι δεν μπλόκαρε το 4χ4....
iliasaachen
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 03, 2009 2:10 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

πρόβλημα με το 4χ4

Δημοσίευσηαπό iliasaachen » Τρί Νοέμ 03, 2009 2:39 pm

Α ναι έχω μοντέλο με λεβιέ...4/2004
iliasaachen
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 03, 2009 2:10 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό offroad_master » Τρί Νοέμ 03, 2009 4:37 pm

Δε ξερω γιατι προεκυψε φιλε μου αυτο αλλα ξερω πως δεν ειναι καλο να κανεις μανουβρες με κλειδωμενη τετρακινηση γτ θα την παρεις στο χερι. Οταν την εχεις μπλοκαρισμενη να στριβεις οσο γινεται λιγοτερο
Βαλλιανατος Γιωργος
www.eval.gr
Άβαταρ μέλους
offroad_master
 
Δημοσιεύσεις: 1963
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 2:27 pm
Τοποθεσία: ΚΡΥΟΝΕΡΙ

Δημοσίευσηαπό DRIM_ON » Τρί Νοέμ 03, 2009 4:46 pm

Για πόσο διάστημα αναβοσβήνει το λαμπάκι;
Μια λογική εξήγηση (εξερουμένου του περιστατικού στο καταφύγιο) είναι ότι αρχικά το σύστημα δεν βλέπει κενό (με το οποίο δουλέυουν οι πλήμνες), μέχρι να καταφέρει να κατευάσει στο επιθημητό επίπεδο.
www.talanta.gr
Συνεχής στο 13!
Άβαταρ μέλους
DRIM_ON
 
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 9:33 pm
Τοποθεσία: Ανα το Αιγαίο

Δημοσίευσηαπό iliasaachen » Τρί Νοέμ 03, 2009 4:48 pm

Ναι το γνωρίζω αυτό, την είχα πάθει μια φορά, πήγα συνεργείο και μου το διορθώσανε....το θέμα είναι πως αρκετές φορές από βιασύνη ξεχνώ να ξεμπλοκάτω πριν παρκάρω ή ακόμα...το ξεχνάω όλη νύχτα κλπ....τέσπα τώρα μόλις πήγα στο 4χ4 στη Βούλγαρη (Θεσνίκη), θα το αφήσω Παρασκευή και θα το πάρω Τρίτη με κάποιες μετατροπές 6cm πιο ψηλό, κλπ. θα σας πω αναλυτικά όταν είναι έτοιμο τι έχω κάνει....πάντως με ενδιαφέρει το χιόνι ο πάγος και η λάσπη λόγω δουλειάς και να το επαναφέρω γιατί είναι σε άσχημη (εξωτερική) κυρίως κατάσταση
iliasaachen
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 03, 2009 2:10 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό iliasaachen » Τρί Νοέμ 03, 2009 4:51 pm

Για πόσο διάστημα αναβοσβήνει το λαμπάκι;
Μια λογική εξήγηση (εξερουμένου του περιστατικού στο καταφύγιο) είναι ότι αρχικά το σύστημα δεν βλέπει κενό (με το οποίο δουλέυουν οι πλήμνες), μέχρι να καταφέρει να κατευάσει στο επιθημητό επίπεδο.


Συνέχεια αν το αφήσω, απλά ξεμπλοκάρω και ξαναμπλοκάρψω και διορθώνεται
iliasaachen
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 03, 2009 2:10 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό iliasaachen » Τρί Νοέμ 03, 2009 4:54 pm

Πάντως ακόμα και τότε στη Βασιλίτσα (αλλά και σε διάφορες άλλες περιοχές που πάω λόγω δουλειάς) διαπίστωσα ότι έχω γαμώ τα αμαξάκια...και χωρίς τετρακίνηση...στην τελευταία ανηφόρα πριν το μπαράκι μόνο κόλλησε...σαφώς...χωρίς 4χ4...
iliasaachen
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 03, 2009 2:10 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό DRIM_ON » Τρί Νοέμ 03, 2009 6:09 pm

www.talanta.gr
Συνεχής στο 13!
Άβαταρ μέλους
DRIM_ON
 
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 9:33 pm
Τοποθεσία: Ανα το Αιγαίο


Επιστροφή στο Μετάδοση , σύστημα διεύθυνσης και φρένα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες

cron