Βοηθητικο κειβωτιο απο samourai 1000cc

Ή πώς μεταφέρει στον χώμα την ισχύ του το θηρίο..

Βοηθητικο κειβωτιο απο samourai 1000cc

Δημοσίευσηαπό panosd » Κυρ Ιαν 07, 2007 5:29 pm

Προχθες την ωρα που πηγαινα στο Τ.Ε.Ι :shock: :shock: :weirdface: :weirdface: :clapping: :clapping:
συναντησα ενα γνωστο με jimny απο λαρισα.Μαζευτικαμε 9 4χ4 (1 land cruizer 100-3 jimny-1 sportage-1 terios-2 g. vitara-1 L200 new) κ πηγαμε βολτα.το Jimny του φιλου μου σχεδον σε καθε εμποδιο κ με low on πηγαινε σαν να εχει 2λιτρο μοτερ.Μετα την βολτα κ σε συζητηση που ειχα μαζι του μου ειπε πως ειχε αλλαξει το βοηθητικο με αλλο απο samourai 1000cc.Ετσι ειχε μεγαλυτερη ελκτικη δυναμη κ ροπη.Εχει κανει καποιος απο το club αυτη την μετατροπη;Ποσες πιθανοτητες υπαρχουν να βρεις βοηθητικο απο sam 1000cc σε καλη κατασταση;ποσο θα ειναι το κοστος;θα χρειστουν καποια αλλαγη ημιαξονια κτλ λογω αυξησης ροπης;

Ουφ,αν ειχα τετοιο ενδιαφερον κ για την σχολη :writers_block: ,τωρα θα ειχα παρει πτυχιο :bye: :bye:
Το βάζω στα τέσσερα (4χ4) και αργά (LO) για να μην κολλάω πουθενά.
Άβαταρ μέλους
panosd
 
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: Δευτ Νοέμ 13, 2006 5:37 pm
Τοποθεσία: Θεσ/νικη-Σερρες

Δημοσίευσηαπό IKE » Κυρ Ιαν 07, 2007 5:39 pm

Βοηθητικό απο samurai συγκεκριμένα δεν ξέρω με τι κόστος μπαίνει και τι αντοχές έχει, πιο κοντό transfer (έως ΠΟΛΥ πιο κοντό) έχουν τοποθετήσει κάποιοι εδώ, θα σε διαφωτίσουν αυτοί.

Είναι ακριβούτσικη μεν μετατροπή αλλά πολύ χρήσιμη και χωρίς παράπλευρες απώλειες.
Άβαταρ μέλους
IKE
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 3912
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 26, 2004 6:08 pm
Τοποθεσία: 1AU


Επιστροφή στο Μετάδοση , σύστημα διεύθυνσης και φρένα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Bing [Bot] και 29 επισκέπτες

cron