αγορά αμορτισερ

το λιφτ...

αγορά αμορτισερ

Δημοσίευσηαπό harlock » Κυρ Νοέμ 08, 2009 6:22 pm

Καλησπέρα, αγόρασα ρο jimnακι μου το 2009 και τώρα σιγά σιγά ήρθε η ώρα να αλλάξω τα αμορτισερ και τα ελατήρια του. Έχω διαβάσει όλα τα θέματα που αφορούν τα αμορτισερ αλλά έχω μπερδευτεί.

Βασικά θέλω ένα καλό αμορτισερ να ψηλώσω το πολύ 3-4 εκατοστά ώστε να μην χρειάζεται άλλες μετατροπές για να μην καίει και παραπάνω. Επίσης να δουλεύει καλά στο αυτοκίνητο ( να κουμπώνουν καλά).

Το αμάξι βασικά το χρησιμοποίω για τις εξορμήσεις μου στο βουνό. Δεν είμαι κανένας ραλίστας στο δρόμο επομένως θέλω να δουλεύει καλά στο δρόμο αλλά περισσότερο στο χώμα.
Τι μου πρωτείναιτε?

Πως σας φα'ινονται τα hotbits, αξίζουν?
Σκέφτομαι επίσης τα ελατήρια mad+monroe αλλά έχω ακούσει ότι δεν κουμπώνουνε καλά.
Επίσης ξέρεται κανένα μαγαζί-συνεργείο να πάω να τα βάλω?
harlock
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Δευτ Οκτ 26, 2009 2:34 am

Δημοσίευσηαπό offroad_master » Κυρ Νοέμ 08, 2009 10:30 pm

Βαλλιανατος Γιωργος
www.eval.gr
Άβαταρ μέλους
offroad_master
 
Δημοσιεύσεις: 1963
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 2:27 pm
Τοποθεσία: ΚΡΥΟΝΕΡΙ

Δημοσίευσηαπό cfu » Τρί Νοέμ 10, 2009 8:41 pm

Εγω συναδελφοι εχω εναν διαφορετικο "πονο". Ο "τζιμης" εχει κανει 100χ.χλμ. και για να το οδηγησεις στην Κερκυραϊκη ασφαλτο, χρειαζεσαι δραμαμινες! Κουναει και ταλαντωνεται σε σημειο ναυτιας. Ως ενος σημειου λογικο θα μου πειτε, μετα απο τοσα χιλιομετρα. (ολη η αναρτηση ειναι "μαμα" χωρις σηκωματα) Η ερωτηση μου εχει να κανει: Ποια αμορτισερ πρεπει να αγορασω, ωστε να μην πηγαινει στο δρομο σαν εκρεμμες?? αλλα να μην γινει και "τραπεζι" !
...ταπεινό τετρακίνητο... καλό μου Jimny... που περνάς τα κατσάβραχα γερά...όσα suv ταπείνωσες σ'έχουν στη μνήμη...μα εσύ γυρνάς χαλαρά.............μη με πας απ'το σπίτι...ακούς στο βουνό να με πας... μυρωδιά καταλύτη... εσύ μοναχά μ'αγαπάς.!
Άβαταρ μέλους
cfu
 
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 29, 2009 4:05 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευσηαπό panosred » Τετ Νοέμ 11, 2009 9:55 pm

ΣΚΛΙΒΑΝΗ ....................ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
panosred
 
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 01, 2009 12:23 pm

Δημοσίευσηαπό dimr » Σάβ Νοέμ 14, 2009 9:39 pm

τα monroe δεν ειναι καλυτερα απο τα μαμα ή απο ΚΥΒ?
τα σκεφτομαι σαν φθηνη κ αξιοπιστη λυση... σφαλω :?:
dimr
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Δευτ Φεβ 25, 2008 1:21 pm

Δημοσίευσηαπό Αρίστος » Κυρ Νοέμ 15, 2009 1:02 am

τα μονροε ειναι σχετικα μπιπ αμορτισερ ....προσωπικα εμενα δεν μ αρεσει αλλα γουστα ειναι αυτα ! ειναι καλη και φθηνη λυση παντος ..Τα μαμα αμορτσερ ειναι ΚΥΒ !
Άβαταρ μέλους
Αρίστος
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 1630
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 07, 2006 7:08 pm
Τοποθεσία: Αθήνα Αγ.Αναργυροι

Δημοσίευσηαπό cfu » Κυρ Νοέμ 22, 2009 10:51 pm

...ταπεινό τετρακίνητο... καλό μου Jimny... που περνάς τα κατσάβραχα γερά...όσα suv ταπείνωσες σ'έχουν στη μνήμη...μα εσύ γυρνάς χαλαρά.............μη με πας απ'το σπίτι...ακούς στο βουνό να με πας... μυρωδιά καταλύτη... εσύ μοναχά μ'αγαπάς.!
Άβαταρ μέλους
cfu
 
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 29, 2009 4:05 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευσηαπό toktok » Τετ Νοέμ 25, 2009 7:28 pm

toktok
 
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 12, 2009 4:33 pm


Επιστροφή στο Αναρτήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 17 επισκέπτες

cron